Telefonunuzdaki numara kime ait ögrenebilirsiniz
 
Avea, Turkcell, Vodafone, Sabit Telefon Numara Arama Sayfası
Reklamlar (Ads)

 Aranacak Numara Toplam 633,756 kayıt içinden arama yapılacaktır | 444'lü AramaSon Eklenen Haber
Eyl 17 2014

IOS 8 ile gelen 6 özellik

IOS 8 ile telefonlarınıza gelecek 6 harika özelliği öğrenmek ister misiniz?

1.İnteraktif Bildirimler
 
İnternete sörf yaparken mesajlarınıza hızlıca cevaplar verebilecek, takvim etkinliklerini kolayca takip edebileceksiniz. 4-5 uygulamayı aynı anda kullanmaya çalışırken uygulamalar arası geçişlerde zaman kazanacağınız ve performanstan bir şey kaybetmeyeceğinizi de söyleyebiliriz. Ayrıca İOS 8 ile birlikte bu işlemleri İOS 7 de olduğu gibi sadece İOS içindeki uygulamalarla değil 3.parti uygulamalarda da kullanabilmeniz mümkün olacak.
 
2. Daha fazla paylaşım seçeneği
Bu konuda Android’in gerisinde olan İOS dev bir adımla, daha fazla güvenlik imkânı sunarak paylaşım seçeneği konusunu halledeceğe benziyor. Geliştiricilerin eklentilerinin kontrol edilecek olması daha güvenli paylaşım imkanı diyebiliriz.
 
3. Yeni klavye ve 3.parti klavye kullanım izni
Android’de olduğu gibi kaydırarak yazma, hızlı yazım seçenekleri gibi özelliklerin İOS 8 ile birlikte kullanmayı istediğiniz herhangi bir klavye ile çalışabileceğini söyleyebiliriz. Belki de Apple’ın İOS 8 ile geliştirdiği yeni klavye sistemi ile 3. Parti uygulamalara gerek duymayacaksınız. Daha etkili kelime tercihleri sunan, yazım hatalarını minimuma indiren yeni İOS klavyesi de Apple tarafından kullanımınıza sunulacak.
 
4. Cihazlar arasında deneyim devri
Aynı şekilde Apple bilgisayarınız ile yaptığınız işlemler telefonunuzdaki uygulamalara da ekstra bir işlem gerektirmeden yansıyacak. Kısacası Apple kullanıcılarına İOS 8 ile bütünleşik bir kullanım deneyimi sunuyor diyebiliriz.
 
5. Devamlılık ile sürekli iletişim
Bu özelliğin kullanıma sunulması İOS 8 çıktığı anda olmayacak ancak bir ay içinde Apple bu özelliği de İOS 8 kullanıcıları için mümkün kılacak. Apple aramalarına süreklilik katmayı hedefleyen bu uygulamanın biraz da demin bahsettiğimiz “Handoff” özelliğine benzediğini söyleyebiliriz. 
 
6. Widgets Özelliği
İOS 8 bildirim merkezinin sağlayacağı yeniliklerden bahsetmiştik bunlara bir de Android’de bulunan widgets özelliğine benzer widgets özellikleri ekleneceğini söyleyebiliriz. hava durumu takvim, market bilgileri gibi özellikler İOS 7’nin bildirim merkezinde zaten bulunuyordu ancak İOS 8 ile yine 3.parti uygulamaların widgetlarının burada bulunmasına yapılan kontroller dahilinde izin verilecek. İşin güzel yanı bildirim merkezinizi dilediğiniz widgetlarla siz süsleyeceksiniz.